начало

Представлява ли особена повелителна норма принципът на справедливост в чл. 52 ЗЗД Представлява ли особена повелителна норма принципът на справедливост в чл. 52 ЗЗД

договор за доброволна делба

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


договор за доброволна делба

Мнениеот doli_ » 23 Юли 2008, 18:04

Много моля за компетентен отговор.Аз и мои роднини, правим доброволна делба.Какви документи трябва да представим пред нотариус?Един от съделителите не може да присъства лично, може ли той да бъде представляван от упълномощено лице с нотариално заверено пълномощ-
но ?
doli_
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Юли 2007, 20:06

Re: договор за доброволна делба

Мнениеот Melly » 23 Юли 2008, 18:11

doli_ написа:Много моля за компетентен отговор.Аз и мои роднини, правим доброволна делба.Какви документи трябва да представим пред нотариус?
Един от съделителите не може да присъства лично, може ли той да бъде представляван от упълномощено лице с нотариално заверено пълномощно ?
Да, може.

За изготвяне на самия договор е препоръчително да ползвате адвокат.

В случай, че не желаете да позвате адвокат, Нотариусът ще Ви укаже набора от документи, необходими за сделката.

УСПЕХ!
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8013
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Мнениеот doli_ » 23 Юли 2008, 18:59

Бях при нотариус, за съделителя който не може да се яви на делбата, но е приложено пълномощно от негово име, нотариуса каза че трябва да се приложат и две декларации - декларация по чл. 264, ал. 1 от данъчно - осигурителния процесуален кодекс и декларация за гражданство и гражданско състояние по чл. 25, ал. 7 от Закона за нотариусите и нотариалната дейност.Той се позовава на това, че е разпоредителна сделка. Tака ли е ?Toва не е ли едностранна сделка, при която се изпълнява волята на упълномощителя ?Защо трябва да попълва упълномощителя тези декларации ?
doli_
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Юли 2007, 20:06

Мнениеот leator » 23 Юли 2008, 19:14

waw
WAW
Доли,
Отидете при нотариуса и му кажете, че ще се оплачете в нотариалната камара, как може да Ви иска такива документи.
Кажете му, че не разбира нищо и да стане, за да има конкурс за мястото му!
leator
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 03 Апр 2006, 17:25

Мнениеот proxycap » 24 Юли 2008, 16:53

doli_ написа:Бях при нотариус, за съделителя който не може да се яви на делбата, но е приложено пълномощно от негово име, нотариуса каза че трябва да се приложат и две декларации - декларация по чл. 264, ал. 1 от данъчно - осигурителния процесуален кодекс и декларация за гражданство и гражданско състояние по чл. 25, ал. 7 от Закона за нотариусите и нотариалната дейност.Той се позовава на това, че е разпоредителна сделка. Tака ли е ?Toва не е ли едностранна сделка, при която се изпълнява волята на упълномощителя ?Защо трябва да попълва упълномощителя тези декларации ?

Нотариусът е съвсем точен !
Изразеното мнение за него е непрофесионално и некомпетентно .
Но това са рисковете на безплатните консултации - може и да попаднете и да бъдете подведен от лице, с неизяснени качества ...
proxycap
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Юли 2008, 13:57


Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта


cron