Вие добронамерена госпожо, ако и да не разбирате, един адвокат, със скромна практика, да ви уведоми, че данните са некоректно поднесени, та и за това отговорите са такива, респективно има основание за липсата на отговори.
miglena75 написа:здравей те ,може ли някои да ми каже ,какъв е срока за изпълнение на възбраната наложена от чси ,тоест детето ми не е получавало издръжка ,от 3 г.сега има направена възбрана на имота на бившият ми съпруг ,документите са изпратени по местоживеене ,до колко дена или седмици чси ще му изпрати призовка за доброволно изплащане ?благодаря на всеки който ми даде каквато и да е информация!
Няма "срок за изпълнение на възбрана"- ако се пита какъв е срока за вписване на обезпечителна мярка, то е относително и зависи от времето за снабдяване с необходимите книжа- скица,данъчна оценка, документ за собственост...ако на това се казва изпълнение на възбраната, то тя е "изпълнена" след като делото е образувано още преди 3г. ( стига, разбира се да е поискана, че онези с големите такси чужди мисли не четат).
Ако се пита какъв е срока за изпращане на покана за доброволно изпълнение- пак така, аз да съм взискател, първо ще искам да си обезпеча вземането( да се впише възбраната), а отпосле да бия тъпана като поканя с бъклица длъжника да изпълни доброволно( той ако е искал, ехей- да го е сторил и без ИД). Фактът, че е с различен постоянен и/или настоящ адрес от този на взискателя не удължава кой знае колко производството, освен ако имотът не се намира в района на действие на ЧСИ при когото е образувано ИД( и то само ако се иска извършване на действия по принудително изпълнение върху този имот).
Сега по същество на това, което предполагам се пита- не, че много се вълнувам, след като законния представител на детето е бездействал три години, и изведнъж иска нещата да се наредят по мед и масло, но без усилия тази работа няма да я бъде. Норми, дАли онея търтеи, които да защитават точно тези вземания- кеф ти по НК, кеф ти по пътя на принудителното изпълнение- все дават резултат.
Вярно е, че ако има относително хармонични отношения между бившите, то нямат място в тях нито съд, нито прокуратура, нито СИ, ама пълно щастие няма. Е, когато няма, за да си защитиш интересите ( лични или на детето, за което носиш отговорност), прибягваш до услугите на по-горе изброените.
Апропо, и те имат задължения( някои влекат дисциплинарна отговорност), а някои неща не се случват даром.
Всъщност, съветът ви изобщо не е уместен по няколко причини- първо, ясно е, че няма да има доброволно плащане, ясно е, че питащата не е наясно като как да "принуди" биологичния да плати в кратки срокове, но детето трябва да яде, както е и ясно, че авансовите такси по изпълнение на вземане за издръжка са субсидирани ( плащат се от бюджета на съответния ОС).
Но... е лесно, нали?!, да се напише- "брех, к`ви са им огромни таксите на тея".
Пък и мълчат