начало

Защо румънският Конституционен съд анулира изборите за президент Защо румънският Конституционен съд анулира изборите за президент

Развод без една страна

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Развод без една страна

Мнениеот ела » 02 Авг 2005, 14:37

При развод по взаимно съгласие задължително ли е присъствието и на двете страни или може едната страна да се представлява от пълномощник с изрично пълномощно, възпроизвеждащо споразумението и самото споразумение - нотариално заверени?!?
ела
 

Мнениеот галина » 02 Авг 2005, 16:14

Страните следва да се явят ЛИЧНО пред съда,за да изразят своето непоколебимо желание за развод.Ако една от страните не се яви,без да посочи уважителна причина за това,то съдът прекратява производството.
галина
 

Мнениеот silvena_ivanova » 02 Авг 2005, 16:16

Ела, възможно е с нотариално заверено изрично пълномощно, уреждащо всички въпроси по споразумението. Въпросът е съдът да го приеме.Успех!
silvena_ivanova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Авг 2004, 12:58

Мнениеот галина » 02 Авг 2005, 16:18

Точно тук е проблема.повечето съдилища не приемат писмено волеизявления,та дори и с нотариална заверка.Дано при Вас да мине/в което силно се съмнявам/.
галина
 

Мнениеот ела » 02 Авг 2005, 16:41

Благодаря! и на мен така ми обясниха, че рискът е голям и може да се прекрати процеса! Следователно е добре страната да се яви на първото заседание, а след това може и с нотариално заверено пълномощно и споразумение да я представлява адвокат ... или и това не е възможно .... или по преценка на съда:)))
ела
 

Мнениеот Гост » 03 Авг 2005, 09:33

и на първото по делото заседание се иска да присъстват двете страни.Съдът изрично го казва ,след като определи датата за него :)
Гост
 

Мнениеот Гост » 03 Авг 2005, 09:35

пропуснах да спомена ,че ако човекът ,който иска да упълномощи друг ,има важна и независеща от него причина да не присъства ,тогава може да упълномощи представител.Ако е болен ,извън страната ,на работа при невъзможност да отсъства и такива подобни причини.
Гост
 

За да няма хъката мъката...

Мнениеот gery » 04 Авг 2005, 00:45

... развода да е по чл.99, ал.3 СК - единия от съпрузите лично, другия с пълномощник! До сега съм нямала проблеми по тази схема, а поне 20 минах по нея само от началото на годината.
gery
Потребител
 
Мнения: 602
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26
Местоположение: Варна


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 56 госта


cron