начало

Правната комисия не забрани на ВСС с изтекъл мандат да избира тримата големи, но прекрати избора на Сарафов Правната комисия не забрани на ВСС с изтекъл мандат да избира тримата големи, но прекрати избора на Сарафов

За бащинството на дете по време на брак

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


За бащинството на дете по време на брак

Мнениеот Гост » 02 Сеп 2005, 13:13

Въпроса ми е как стоят нещата, кагато се роди дете не от законната съпруга на мъж и той като бащата иска да го признае, но в момента е в процедура на развод (но още не е разведен и до раждането няма да бъде)? Т.е има ли пречки пред признаването на бещинството на детето?
Гост
 

Мнениеот Юристче » 02 Сеп 2005, 13:17

Срещу определен хонорар ще ти дам консултация по въпроса!

За контакти: juristche@lex.bg.
:wink:
Юристче
 

Мнениеот Гост » 02 Сеп 2005, 13:21

НЯМА ПРЕЧКА ДА ПРЕПОЗНАЕ ДЕТЕ. Но има нещо неясно в данните които сте дали-бъдещата майка омъжена ли е в момента. Ако не е, е хубаво.
Гост
 

аз пък...

Мнениеот gery » 02 Сеп 2005, 13:22

...ще ви дам консултация тук без хонорар защото форума е за взаимопомощ и не е за набиране на клиенти!

Няма никакво значение, че бащата се намира в брак с друга жена. Би имало значение обаче, ако майката се намира в брак. Тогава съгласно презумпцията за бащинство за баща на детето ще бъде вписан съпругът на майката и детето не може да бъде припознато от биологичния си родител. Тази презумпция е оборима, но до колкото разбирам, във вашия случай само таткото се намира все още в брак, като това не е пречка, така че спокойно може да си припознае детето.
gery
Потребител
 
Мнения: 602
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26
Местоположение: Варна

Мнениеот Гост » 02 Сеп 2005, 13:29

Е,ама правят ли се такива неща с женен мъж? :oops:
Ако ти си омъжена,за баща на детето се смята съпруга ти.ако не си омъжена,няма проблем.Бащата може да припознае детето,както преди раждането,така и след това.Абе,ако тои има желание,лесно е да припознае детето.
Гост
 

Мнениеот Гост » 02 Сеп 2005, 13:54

Благодаря на всички за отговорите. Наистина не поясних, но аз не съм омъжена (незнам защо реших, че е ясно). На отговора, прави ли се такова нещо с женен мъж отговарям - да, ако мъжа се развежда от 2 години и реално е разделен с съпругата си от 10 :lol: Все пак ние искаме дете и неможем да чакаме да станем на 50 год., защото с тази скорост развода може да се влачи още мнооооого години. Биологичния часовник тик-така. Някой път живота ни поднася казуси, иначе за какво са адвокатите, ако всичко е по книга. Надявам се да разбирате хумора ми и още веднъж ви благодаря.
Гост
 

Мнениеот Гост » 02 Сеп 2005, 13:54

Благодаря на всички за отговорите. Наистина не поясних, но аз не съм омъжена (незнам защо реших, че е ясно). На отговора, прави ли се такова нещо с женен мъж отговарям - да, ако мъжа се развежда от 2 години и реално е разделен с съпругата си от 10 :lol: Все пак ние искаме дете и неможем да чакаме да станем на 50 год., защото с тази скорост развода може да се влачи още мнооооого години. Биологичния часовник тик-така. Някой път живота ни поднася казуси, иначе за какво са адвокатите, ако всичко е по книга. Надявам се да разбирате хумора ми и още веднъж ви благодаря.
Гост
 

желая ви...

Мнениеот gery » 02 Сеп 2005, 14:17

... късмет, лека бременност и успешно раждане! Това все пак е най-важното да имате здраво бебе! Другото е формалност, а и юридически няма основания за тревога.
gery
Потребител
 
Мнения: 602
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26
Местоположение: Варна

Мнениеот Ани » 02 Сеп 2005, 14:37

Бащата може да припознае детето и преди раждането. Дори това е по-безболезненият вариант, защото след раждането се намесват повече институции, а ходенето по тях не е особено приятно.
Единственото, което е нужно, е пред нотариус бащата да декларира, че припознава детето, което ще се роди от еди-коя си жена. Този документ се взема в болницата и се представя на медицинския персонал, който събира данните на родителите и оформя документите след раждането. Така още от болницата детето излиза с имената на двамата си родители, т.е. припознато.
Ако процедурата стартира след раждането, в болницата детето се вписва с имената на майката и баща "неизвестен" в акта за раждане. След това бащата отива в службата по гражданско състояние в общината по местоживеене и декларира, че той е бащата. Издава се нов акт за раждане - дубликат. Това е по-сложният вариант, затова моят съвет е още преди раждането - при нотариус:) Успех:)
Ани
 

Мнениеот Гост » 02 Сеп 2005, 18:25

Това значи ли, че в болницата, аз не мога да запиша детето по баща? Ако той не го направи предварително пред нотариус, то задължително ли е бащата да е неизвестен и после да го препознава?
Гост
 

Мнениеот Гост » 02 Сеп 2005, 19:30

Темата е много интересна. Аз имам малко по-различен казус, който в момента работя. Значи, съпруг и съпруга. Съпругата не живее със съпруга си от 1 год., но чак сега подава молба за развод. междувременно се е свързала с друг човек и от него чака дете. какво е Вашето мнение за този казус? Как мислите, може ли биологичният баща, а не съпругът, непосредствено след раждането или преди него да припозанае роденото дете? Може ли административните органи да му откажат да го регистрират като баща на детето? Как фактически, на практика ще се приложи презумпцията, че баща на датето е законният съпруг на майката по време на раждането или билият законен съпруг на майката, ако междувременно бракът им е прекратен, до триста дни от прекратяването му.
Гост
 

Мнениеот Гост » 02 Сеп 2005, 19:31

Гост написа:Това значи ли, че в болницата, аз не мога да запиша детето по баща? Ако той не го направи предварително пред нотариус, то задължително ли е бащата да е неизвестен и после да го препознава?

*** кучки
Гост
 

Мнениеот Гост » 02 Сеп 2005, 19:45

Какво значи това "*** кучки"? Как смеете да отправяте такъв коментар. Никой не е против дето ни? Съпругата му е дала съгласие за развод, но той се бави поради имуществени неразбирателства. Не се оправдавам, но кой/я сте вие за да слагате етикет на хората без да познавате ситуацията? Липсата на възпитание и отвратителния ви речник за показателни за вас :evil:
Гост
 

Мнениеот Гост » 02 Сеп 2005, 19:54

Такова ли те в задника, любовнице, или просто си е путьо, та за ради това ти направи бебе?
Гост
 

Мнениеот Гост » 02 Сеп 2005, 19:55

Гост написа:Какво значи това "*** кучки"? Как смеете да отправяте такъв коментар. Никой не е против дето ни? Съпругата му е дала съгласие за развод, но той се бави поради имуществени неразбирателства. Не се оправдавам, но кой/я сте вие за да слагате етикет на хората без да познавате ситуацията? Липсата на възпитание и отвратителния ви речник за показателни за вас :evil:

За развода може, то няма и как при това положение, а за шибането и детето дала ли е?
Гост
 

Мнениеот Али Макбийл » 02 Сеп 2005, 20:03

Уважаема госпожице/жо, моля да извинете колегите, които написаха пледишните наистина недоброжелателни изказвания, но за пореден път се убеждавам, че в спора се ражда истината. Значи, ако проблемът е имущественоправен, то той въобще не е предмет на бракоразводното дело, както вие си мислите. Общо взето разводътг е приключил и "приятелят" Ви е разведен, така че проблем с бащинството няма. Не мога да си предствая, че има развод по взаимно съгласие, в хипотезата на който се разглеждат и и имущественоправни отношения, който да продължи две години и повече. Или "приятелят" Ви лъже, че все още се развежда, или просто Вие не сте разбрали, че човекът отдавна е разведен и сега води просто дело за делба.
Али Макбийл
 

Мнениеот gery » 02 Сеп 2005, 20:15

Anonymous написа:Темата е много интересна. Аз имам малко по-различен казус, който в момента работя. Значи, съпруг и съпруга. Съпругата не живее със съпруга си от 1 год., но чак сега подава молба за развод. междувременно се е свързала с друг човек и от него чака дете. какво е Вашето мнение за този казус? Как мислите, може ли биологичният баща, а не съпругът, непосредствено след раждането или преди него да припозанае роденото дете? Може ли административните органи да му откажат да го регистрират като баща на детето? Как фактически, на практика ще се приложи презумпцията, че баща на датето е законният съпруг на майката по време на раждането или билият законен съпруг на майката, ако междувременно бракът им е прекратен, до триста дни от прекратяването му.


Колега, аз не разбирам какво работите по този казус. След като майката се намира в брак с друг мъж, независимо че биологичен баща на детето е трето лице, именно съпругът и ще бъде записан като баща на детето! Всякакви безумия за декларации за отказ, припознаване и т.н. са научна фантастика. Има презумпция за бащинство и докато тя не бъде оборена никой и нищо не може да измени произхода на детето!
Ако бракът бъде прекратен и детето се роди в рамките на тези триста дни, презумпцията е в сила и баща на детето по документи е Бившия съпруг на майката. Няма как да надхитрите ГРАО! Начина е да се сключи брак, преди раждане на детето и след получаване на развод. СК е уредил и този въпрос. Късмет!
gery
Потребител
 
Мнения: 602
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26
Местоположение: Варна

Мнениеот Гост » 02 Сеп 2005, 21:09

Абе, Гери, абе това е ясно, бе дете, аз питах, дали някой е имал подобен казус и дали е можал да мине пред ГРАО,то, не ми трябва да чета повече учебници, прочел съм повече от тебе.
Гост
 

Ми...

Мнениеот gery » 02 Сеп 2005, 21:13

... ако за тебе този случай е изключение аз имам поне по 2 нови такива на месец! Доста често срещано явление са! И ако беше прочел/а повече книжки от мене, нямаше да питаш такива неща:
Как мислите, може ли биологичният баща, а не съпругът, непосредствено след раждането или преди него да припозанае роденото дете? Може ли административните органи да му откажат да го регистрират като баща на детето? Как фактически, на практика ще се приложи презумпцията, че баща на датето е законният съпруг на майката по време на раждането или билият законен съпруг на майката, ако междувременно бракът им е прекратен, до триста дни от прекратяването му.
Щеше да знаеш, че НЕ може!
gery
Потребител
 
Мнения: 602
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26
Местоположение: Варна

Мнениеот Гост » 02 Сеп 2005, 21:24

И пак не ми отговаряш.По-голям адвокат с иот мене. Глей, сега, моля, те кажи ми мило, кота имаш по два такива казуса на месец, какво става в ГРАО. Примерно: Аз съм бащата, отивам в ГРАО и казвам, че аз съм бащата, а те какво ми казват: 1. Не може, жената има друг съпруг или ?. Добре. Мола те, кажи ми, колежке. Исках да кажая "душко", но помислех, че ще го помислиш за подигравка. Най-сериозно, търся помощ. Виждам, че можеш да ми помогнеш. Моля, те.
Гост
 

Следваща

Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 39 госта


cron