навсякъде
справочник
нормативни актове
закони кодекси правилници
конституция наредби ДВ
 
 

Спектър Технологии

Световният ресторантьорски и хотелиерски бизнес отваря отново врати като разчита на софтуер, създаден в България

2021-03-01 0

Световният ресторантьорски и хотелиерски бизнес отваря отново врати като разчита на софтуер, създаден в България

В кризисната ситуация, възникнала в резултат на пандемията, екипът на Fourth, доставчик на облачни решения в сферата на хотелиерството и ресторантьорството, създава приложение, което помага на клиентите да осигурят по-безопасни условия на труд, като същевременно улеснява комуникацията между мениджърите и персонала. Индустрията е сред най-засегнатите и има нужда от технологични решения, които да подсигурят безопасната работа и ефективно да подпомогнат възстановяването на сектора. Health Survey App е разработено за по-малко от месец и позволява на служителите да информират как се чувстват още преди да напуснат домовете си и да са спокойни както за собственото си здраве, така и за безопасността на колегите си. Към момента, в световен мащаб, близо 500 000 души се доверяват на приложението, като то се използва вътрешно и в софийския офис на компанията.

Предлаганите от Fourth решения в областта на ресторантьорството и хотелиерството са по модела "софтуер като услуга" (SaaS). Те включват планиране, управление на работно време и присъствие, проследяване на кандидати, обучение, доставка на инвентар и управление на човешки ресурси, бонуси и възнаграждения. В момента софтуерът се ползва в над 120 000 обекта по целия свят, част от вериги като Hilton, Starbucks, Pizza Express, The Restaurant Group и Greene King. 

Хората по целия свят очакват с нетърпение хотелиерският бизнес да отвори отново, да започнат да пътуват, да се срещат с приятели, да се наслаждават на компанията си в любимите ресторанти. Мисията на Fourth е да подкрепи компаниите в бранша да се възстановят от COVID-19 и да им помогне да планират завръщането си като се уверят, че техните служители се чувстват сигурни да бъдат отново на работа, в безопасна и добре организирана среда. Ясно е, че ще мине известно време, докато икономиката се възстанови напълно и в същото време е обнадеждаващо, че в някои райони по света процесът вече се случва. Азиатско-тихоокеанският регион се е възстановил и други региони следват същата посока. Ресторантите за бързо обслужване са отворени и дори носят повече приходи в сравнение с периода преди COVID-19. САЩ следват същите тенденции и се очаква скоро същото да се случи и в Европа.

Дигиталната трансформация на индустрията на глобално ниво прави решенията на Fourth още по- необходими. Само през 2020 г. компанията успя да привлече 90 нови клиенти, а за 2021 г. прогнозира нов бизнес на стойност 34 млн. долара.

Това, на свой ред, ще има положително влияние и у нас като предоставя много възможности за развитие както на вече назначените специалисти, така и на бъдещите служители на Fourth в България.

И през 2021 г. компанията продължава растежа си у нас, като открива нови екипи и планира да наеме опитни софтуерни инженери, експерти по големи данни (Data scientists и Data engineers). Планира се разрастване с още един Scrum екип, фокусиран върху работата по бек-офис платформа (back-office platform) за клиенти като McDonald’s, Starbucks, Chick-fil-А, Hungry Jacks и други. Откриват се и нови позиции за продуктови мениджъри (Product Owners) и мениджъри софтуернo инженерство  (Software Engineering Managers). 

"През 2021 година, освен върху разширяването на екипа, ще се фокусираме върху допълнителни подобрения на нашия продукт. Стратегическите решения за него определяме на глобално ниво, а изпълнението им и добавянето на новите функционалности става тук. Редом с адаптивността и развитието, фокусът върху клиентите е един от основните принципи на корпоративната ни култура. Fourth има клиенти по целия свят и софтуерните решения, разработвани в София, всъщност се използват навсякъде. За нас е важно, че с работата си допринасяме за ефективността и бързината на изпълнението на задачите на над 2 млн. души в световен мащаб", каза Георги Христов, ръководител на отдел "Разработване на софтуер" в технологичния хъб на Fourth в България.

Fourth присъства в България от 2015 г., като в момента в офиса в София има над 100 специалисти, като това е най-големият технологичен хъб на компанията в глобален план. За това време над 50% от екипа са били повишени или са сменили ролите си в рамките на организацията. Офисът в София се гордее, че има служители с повече от 10 години опит в глобалната компания, както и оказва съдействие на ценни специалисти при преместването им в България от други държави. Във Fourth също споделят, че най-големият източник на таланти е програмата им за препоръки.

за 71%  против 29%  2944 гласували
принтирай блогове добави в любими



Новини


 
 
 

Спектър


 
rss
Посети форума